Ogólnopolskie badanie wiedzy o Morzu Bałtyckim

Ogólnopolskie badanie wiedzy o energii i cieple zostało zakończone. Wzięło w nim udział 6853 dzieci z 328 klas, w 291 szkołach podstawowych. W nagrodę za udział w badaniu uczniowie otrzymali edukacyjne albumy, zatytułowane Skarby Bałtyku. Albumy trafiły do uczniów na przełomie listopada i grudnia 2021. Wnioski z badania dostępne będą w listopadzie.

Nauczyciele chętni, by realizować lekcje o Morzu Bałtyckim mogą nadal realizować zajęcia i wykorzystać testy sprawdzające wiedzę. Pliki z tekstami można pobrać na stronie badania, by sprawdzić poziom wiedzy uczniów przed i po zajęciach. 

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Morze Bałtyckie i jego zasoby

Poznajemy historię Bałtyku i skarby, które skrywa w swoich głębinach. O tym, jakie zasoby czerpiemy z Morza Bałtyckiego dowiemy się podczas pierwszej lekcji. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryba rybie nierówna, czyli rzecz o rodzajach ryb bałtyckich

Ryby są ogniwem potężnego łańcucha pokarmowego Morza Bałtyckiego, którego częścią są też ludzie. Z lekcji dowiemy się, jak ważna jest równowaga w tym ekosystemie  oraz w jaki sposób możemy zadbać o zasoby ryb bałtyckich.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Obalamy mity, czyli rzecz o rybach w naszej diecie

Na zajęciach poznamy różne przykłady diety opartej o produkty rybne. Przyjrzymy się także mitom na temat ryb w kuchni. Poznamy także najważniejsze właściwości żywieniowe ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej