Weź udział w konkursie i wygraj nagrody

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 2400 uczniów. Jak wskazują wyniki badania ankietowego, uczniowie po zajęciach na platformie edukacja.naturalniebaltyckie.pl udzielili 80 proc. więcej prawidłowych odpowiedzi, niż przed zajęciami! Oprócz korzyści, jaką jest zdobyta wiedza - wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w badaniu wiedzy o Morzu Bałtyckim otrzymali nagrody - barwnie ilustrowane albumy Skarby Bałtyku.

W roku szkolnym 2021/2022 mamy kolejne 3000 albumów dla najaktywniejszych klas uczestniczących w projekcie. Zasady zdobycia nagród opisane zostały poniżej. Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 23.12.2021r.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Morze Bałtyckie i jego zasoby

Poznajemy historię Bałtyku i skarby, które skrywa w swoich głębinach. O tym, jakie zasoby czerpiemy z Morza Bałtyckiego dowiemy się podczas pierwszej lekcji. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryba rybie nierówna, czyli rzecz o rodzajach ryb bałtyckich

Ryby są ogniwem potężnego łańcucha pokarmowego Morza Bałtyckiego, którego częścią są też ludzie. Z lekcji dowiemy się, jak ważna jest równowaga w tym ekosystemie  oraz w jaki sposób możemy zadbać o zasoby ryb bałtyckich.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Obalamy mity, czyli rzecz o rybach w naszej diecie

Na zajęciach poznamy różne przykłady diety opartej o produkty rybne. Przyjrzymy się także mitom na temat ryb w kuchni. Poznamy także najważniejsze właściwości żywieniowe ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej