Weź udział w konkursie i wygraj nagrody

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 2400 uczniów. Jak wskazują wyniki badania ankietowego, uczniowie po zajęciach na platformie edukacja.naturalniebaltyckie.pl udzielili 80 proc. więcej prawidłowych odpowiedzi, niż przed zajęciami! Oprócz korzyści, jaką jest zdobyta wiedza - wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w badaniu wiedzy o Morzu Bałtyckim otrzymali nagrody - barwnie ilustrowane albumy Skarby Bałtyku.

W roku szkolnym 2021/2022 mamy kolejne 3000 albumów dla najaktywniejszych klas uczestniczących w projekcie. Zasady zdobycia nagród opisane zostały poniżej. Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 23.12.2021r.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Cechy Morza Bałtyckiego

Z lekcji dowiadujemy się dlaczego Morze Bałtyckie jest najmłodsze, najsłodsze i najpłytsze na świecie oraz najzimniejsze w Europie. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryby bałtyckie i ich zwyczaje

Poznajemy ryby słodkowodne żyjące w Bałtyku, dwuśrodowiskowe oraz morskie. Dowiadujemy się, dlaczego warto chronić ryby bałtyckie. A także uczymy, jak to robić.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Właściwości (nie tylko) odżywcze ryb bałtyckich.

Na lekcji opowiemy, dlaczego w niektórych krajach zaleca się jeść ryby, zamiast sięgać po suplementy diety. Wyjaśnimy jak rozpoznać świeżą rybę, w jaki sposób można ją przyrządzić. Dowiemy się też, ile dobrych składników możemy dostarczyć organizmowi sięgając po rybę dwa razy w tygodniu.

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej