Rodzice

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z informacjami na temat ryb bałtyckich oraz zrównoważonych połowów. Wiadomości te pomogą rodzicom wspierać dzieci, podczas przygody edukacyjnej w trakcie programu "Skarby Bałtyku". 

Zdrów jak ryba

Prawidłowe i racjonalne żywienie jest jednym z ważniejszych czynników środowiskowych, które istotnie wpływają na rozwój naszego organizmu i utrzymanie dobrego stanu zdrowia.

more

Obszary połowów i okresy ochronne

Okresy ochronne są ustalane co roku, więc w kolejnych latach ograniczenia mogą być większe lub mniejsze*. W 2020 roku od 4 czerwca do 31 sierpnia w południowej części Bałtyku obowiązywał całkowity zakaz jakichkolwiek połowów, w tym ryb pelagicznych (np. śledzi).

more

Zrównoważone rybołówstwo

Zrównoważone połowy nie zaburzają naturalnej równowagi w ekosystemie morskim, pozostawiają więcej ryb w morzach i oceanach, sprzyjają innym morskim zwierzętom.

more

Bałtyckie gatunki ryb

Dowiedz się więcej o gatunkach ryb występujących w Morzu Bałtyckim. Sprawdź ciekawe informacje o ich zwyczajach. Porównaj wartości odżywcze ryb bałtyckich i wypróbuj sprawdzone przepisy.

more

Różnice między rybami hodowlanymi a odławianymi

Kupując ryby, stajemy przed wyborem: hodowlane czy odławiane? Decyzja, którą podejmiemy, może mieć wpływ na nasze zdrowie.

more

Jak rozpoznać świeżą rybę?

Świeżo złowioną rybę łatwo rozpoznać - należy tylko wiedzieć, co trzeba sprawdzić. Oto nasza prosta checklista, zabierz ją do sklepu oraz wykorzystaj w kuchni.

more
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej