Ogólnopolskie badanie wiedzy o Morzu Bałtyckim

Ogólnopolskie badanie wiedzy o energii i cieple zostało zakończone. Wzięło w nim udział 6853 dzieci z 328 klas, w 291 szkołach podstawowych. W nagrodę za udział w badaniu uczniowie otrzymali edukacyjne albumy, zatytułowane Skarby Bałtyku. Albumy trafiły do uczniów na przełomie listopada i grudnia 2021. Wnioski z badania dostępne będą w listopadzie.

Nauczyciele chętni, by realizować lekcje o Morzu Bałtyckim mogą nadal realizować zajęcia i wykorzystać testy sprawdzające wiedzę. Pliki z tekstami można pobrać na stronie badania, by sprawdzić poziom wiedzy uczniów przed i po zajęciach. 

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie

Jedna z bałtyckich muszelek zaprasza na wycieczkę podwodnym szlakiem. Podczas podróży dowiesz się, skąd wziął się Bałtyk, dlaczego woda w nim faluje. Ile jest w nim wody i skąd ta woda pochodzi. Poznasz także bałtyckich sąsiadów.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Poznaj mieszkańców Bałtyku

Posejdon zaprasza do podwodnego królestwa. Dzięki niemu poznasz ryby bałtyckie oraz ich wyjątkowe zwyczaje.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach

Syrenka dzieli się sekretem dobrego zdrowia i zapoznaje z wartościami odżywczymi ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej