Weź udział w konkursie i wygraj nagrody

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 2400 uczniów. Jak wskazują wyniki badania ankietowego, uczniowie po zajęciach na platformie edukacja.naturalniebaltyckie.pl udzielili 80 proc. więcej prawidłowych odpowiedzi, niż przed zajęciami! Oprócz korzyści, jaką jest zdobyta wiedza - wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w badaniu wiedzy o Morzu Bałtyckim otrzymali nagrody - barwnie ilustrowane albumy Skarby Bałtyku.

W roku szkolnym 2021/2022 mamy kolejne 3000 albumów dla najaktywniejszych klas uczestniczących w projekcie. Zasady zdobycia nagród opisane zostały poniżej. Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 23.12.2021r.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie

Jedna z bałtyckich muszelek zaprasza na wycieczkę podwodnym szlakiem. Podczas podróży dowiesz się, skąd wziął się Bałtyk, dlaczego woda w nim faluje. Ile jest w nim wody i skąd ta woda pochodzi. Poznasz także bałtyckich sąsiadów.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Poznaj mieszkańców Bałtyku

Posejdon zaprasza do podwodnego królestwa. Dzięki niemu poznasz ryby bałtyckie oraz ich wyjątkowe zwyczaje.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach

Syrenka dzieli się sekretem dobrego zdrowia i zapoznaje z wartościami odżywczymi ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej