Ogólnopolskie badanie wiedzy o Morzu Bałtyckim

Ogólnopolskie badanie wiedzy o Morzu Bałtyckim zostało zakończone. Nauczyciele chętni, by realizować zajęcia przy użyciu platformy e-learningowej mogą nadal wykorzystać multimedialne prezentacje i testy sprawdzające wiedzę. Pliki z testami można pobrać poniżej. Mogą one pomóc sprawdzić poziom wiedzy uczniów przed i po zajęciach.

Informujemy także, że albumy edukacyjne Skarby Bałtyku, będące nagrodą w Ogólnopolskim Badaniu Wiedzy o Morzu Bałtyckim realizowanym w roku szkolnym 2020/2021 zostały wysłane do zwycięskich szkół. Na ten moment nie przewidujemy wznowienia konkursu.

Instrukcje

Krok 1

Szkoły chętne, by realizować zajęcia o Morzu Bałtyckim mogą to zrobić, wykorzystując platformę e-learningową. Zajęcia można prowadzić także w trybie edukacji domowej, przekazując uczniom link do zajęć.

Krok 2

Warto przeprowadzić wśród uczniów test wiedzy o Bałtyku przed zajęciami. Po zajęciach można sprawdzić, czy poziom wiedzy podniósł się. Pomogą w tym testy "przed" i "po zajęciach", do pobrania poniżej.

Krok 3

Oprócz testów proponujemy realizację dodatkowej pracy kreatywnej przez klasę. Przykładową tematykę takiej pracy proponujemy poniżej.

Do pobrania

Ikonka ryby - Klasa I-III

Klasa I-III

Klasowa praca plastyczna - podwodny świat Morza Bałtyckiego 
Wspólna, wielkoformatowa praca plastyczna, która pokazuje podwodne królestwo Bałtyku (technika dowolna). 

Pobierz plik z ankietą
Ikonka ryby - Klasa IV-VI

Klasa IV-VI

Klasowa praca plastyczna - dbamy o wody Morza Bałtyckiego 
Wspólna, wielkoformatowa praca plastyczna, która pokazuje sposoby dbania o wody Morza Bałtyckiego (technika dowolna). 

Pobierz plik z ankietą
Ikonka ryby - Klasy VII - VIII

Klasy VII - VIII

Klasowa praca kreatywna - kampania promująca zdrowe odżywianie i spożycie ryb 
Klasa planuje i realizuje na terenie szkoły kampanię promującą zdrowe odżywianie i spożycie ryb. Forma dowolna (plakaty, radiowęzeł, gazetka szkolna, lekcje dla klas młodszych, ulotki, autorskie prezentacje, etc.).

Pobierz plik z ankietą

Kontakt

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres skarbybaltyku@naturalniebaltyckie.pl

Napisz e-mail
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej