Weź udział w ankiecie i wygraj nagrody

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do pobrania ankiety i przeprowadzenia badania wiedzy na temat Bałtyku wśród uczniów. Po zajęciach należy ponownie przeprowadzić ankietę i odesłać do nas zeskanowane wyniki.

W pierwszej edycji badania wzięło udział 2400 uczniów! Wszyscy otrzymali barwnie ilustrowane albumy o Bałtyku, a nauczyciel zgłaszający klasę zyskali oprócz albumu także książkę kucharską. Albumy trafiły do szkół pod koniec maja. Obecnie jeszcze do końca roku szkolnego można zgłaszać klasy do udziału w badaniu.

Kolejny nabór planujemy w nowym roku szkolnym.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Morze Bałtyckie i jego zasoby

Poznajemy historię Bałtyku i skarby, które skrywa w swoich głębinach. O tym, jakie zasoby czerpiemy z Morza Bałtyckiego dowiemy się podczas pierwszej lekcji. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryba rybie nierówna, czyli rzecz o rodzajach ryb bałtyckich

Ryby są ogniwem potężnego łańcucha pokarmowego Morza Bałtyckiego, którego częścią są też ludzie. Z lekcji dowiemy się, jak ważna jest równowaga w tym ekosystemie  oraz w jaki sposób możemy zadbać o zasoby ryb bałtyckich.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Obalamy mity, czyli rzecz o rybach w naszej diecie

Na zajęciach poznamy różne przykłady diety opartej o produkty rybne. Przyjrzymy się także mitom na temat ryb w kuchni. Poznamy także najważniejsze właściwości żywieniowe ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej