Weź udział w ankiecie i wygraj nagrody

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do pobrania ankiety i przeprowadzenia badania wiedzy na temat Bałtyku wśród uczniów. Po zajęciach przeprowadź ponownie ankietę i odeślij do nas zeskanowane wyniki.

Pierwszych 2000 uczniów objętych badaniem otrzyma barwnie ilustrowane albumy o Bałtyku, a nauczyciel zgłaszający klasę zyska oprócz albumu także książkę kucharską. Albumy trafią do zwycięzców pod koniec kwietnia 2021.

Uwaga! W tym roku szkolnym badanie w klasach I-III zostało zakończone. Obecnie zbieramy ankiety przesyłane przez klasy IV-VI i VII-VIII. Klasy I-III zainteresowane udziałem w badaniu w kolejnym semestrze mogą dopisać się do listy mailingowej, by otrzymać informację o ponownym otwarciu badania. 

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Morze Bałtyckie i jego zasoby

Poznajemy historię Bałtyku i skarby, które skrywa w swoich głębinach. O tym, jakie zasoby czerpiemy z Morza Bałtyckiego dowiemy się podczas pierwszej lekcji. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryba rybie nierówna, czyli rzecz o rodzajach ryb bałtyckich

Ryby są ogniwem potężnego łańcucha pokarmowego Morza Bałtyckiego, którego częścią są też ludzie. Z lekcji dowiemy się, jak ważna jest równowaga w tym ekosystemie  oraz w jaki sposób możemy zadbać o zasoby ryb bałtyckich.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Obalamy mity, czyli rzecz o rybach w naszej diecie

Na zajęciach poznamy różne przykłady diety opartej o produkty rybne. Przyjrzymy się także mitom na temat ryb w kuchni. Poznamy także najważniejsze właściwości żywieniowe ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej