Weź udział w ankiecie i wygraj nagrody

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do pobrania ankiety i przeprowadzenia badania wiedzy na temat Bałtyku wśród uczniów. Po zajęciach przeprowadź ponownie ankietę i odeślij do nas zeskanowane wyniki.

Pierwszych 2000 uczniów objętych badaniem otrzyma barwnie ilustrowane albumy o Bałtyku, a nauczyciel zgłaszający klasę zyska oprócz albumu także książkę kucharską. Albumy trafią do zwycięzców pod koniec kwietnia 2021.

Uwaga! W tym roku szkolnym badanie w klasach I-III zostało zakończone. Obecnie zbieramy ankiety przesyłane przez klasy IV-VI i VII-VIII. Klasy I-III zainteresowane udziałem w badaniu w kolejnym semestrze mogą dopisać się do listy mailingowej, by otrzymać informację o ponownym otwarciu badania. 

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

Cechy Morza Bałtyckiego

Z lekcji dowiadujemy się dlaczego Morze Bałtyckie jest najmłodsze, najsłodsze i najpłytsze na świecie oraz najzimniejsze w Europie. 

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Ryby bałtyckie i ich zwyczaje

Poznajemy ryby słodkowodne żyjące w Bałtyku, dwuśrodowiskowe oraz morskie. Dowiadujemy się, dlaczego warto chronić ryby bałtyckie. A także uczymy, jak to robić.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Właściwości (nie tylko) odżywcze ryb bałtyckich.

Na lekcji opowiemy, dlaczego w niektórych krajach zaleca się jeść ryby, zamiast sięgać po suplementy diety. Wyjaśnimy jak rozpoznać świeżą rybę, w jaki sposób można ją przyrządzić. Dowiemy się też, ile dobrych składników możemy dostarczyć organizmowi sięgając po rybę dwa razy w tygodniu.

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej