Weź udział w ankiecie i wygraj nagrody

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do pobrania ankiety i przeprowadzenia badania wiedzy na temat Bałtyku wśród uczniów. Po zajęciach należy ponownie przeprowadzić ankietę i odesłać do nas zeskanowane wyniki.

W pierwszej edycji badania wzięło udział 2400 uczniów! Wszyscy otrzymali barwnie ilustrowane albumy o Bałtyku, a nauczyciel zgłaszający klasę zyskali oprócz albumu także książkę kucharską. Albumy trafiły do szkół pod koniec maja. Obecnie jeszcze do końca roku szkolnego można zgłaszać klasy do udziału w badaniu.

Kolejny nabór planujemy w nowym roku szkolnym.

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie

Jedna z bałtyckich muszelek zaprasza na wycieczkę podwodnym szlakiem. Podczas podróży dowiesz się, skąd wziął się Bałtyk, dlaczego woda w nim faluje. Ile jest w nim wody i skąd ta woda pochodzi. Poznasz także bałtyckich sąsiadów.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Poznaj mieszkańców Bałtyku

Posejdon zaprasza do podwodnego królestwa. Dzięki niemu poznasz ryby bałtyckie oraz ich wyjątkowe zwyczaje.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach

Syrenka dzieli się sekretem dobrego zdrowia i zapoznaje z wartościami odżywczymi ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej