Weź udział w ankiecie i wygraj nagrody

Przed rozpoczęciem zajęć zachęcamy do pobrania ankiety i przeprowadzenia badania wiedzy na temat Bałtyku wśród uczniów. Po zajęciach przeprowadź ponownie ankietę i odeślij do nas zeskanowane wyniki.

Pierwszych 2000 uczniów objętych badaniem otrzyma barwnie ilustrowane albumy o Bałtyku, a nauczyciel zgłaszający klasę zyska oprócz albumu także książkę kucharską. Albumy trafią do zwycięzców pod koniec kwietnia 2021.

Uwaga! W tym roku szkolnym badanie w klasach I-III zostało zakończone. Obecnie zbieramy ankiety przesyłane przez klasy IV-VI i VII-VIII. Klasy I-III zainteresowane udziałem w badaniu w kolejnym semestrze mogą dopisać się do listy mailingowej, by otrzymać informację o ponownym otwarciu badania. 

Weź udział w badaniu

Przeprowadź lekcję

Zapraszamy do zapoznania się z trzema lekcjami, które wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć o Bałtyku, rybach i właściwościach żywieniowych ryb bałtyckich. Materiał można przekazać uczniom do samodzielnej realizacji materiału w ramach edukacji domowej.

  • 45 minut45 minut
Lekcja 1

O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie

Jedna z bałtyckich muszelek zaprasza na wycieczkę podwodnym szlakiem. Podczas podróży dowiesz się, skąd wziął się Bałtyk, dlaczego woda w nim faluje. Ile jest w nim wody i skąd ta woda pochodzi. Poznasz także bałtyckich sąsiadów.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 2

Poznaj mieszkańców Bałtyku

Posejdon zaprasza do podwodnego królestwa. Dzięki niemu poznasz ryby bałtyckie oraz ich wyjątkowe zwyczaje.

Przeprowadź lekcję
  • 45 minut45 minut
Lekcja 3

Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach

Syrenka dzieli się sekretem dobrego zdrowia i zapoznaje z wartościami odżywczymi ryb bałtyckich. 

Przeprowadź lekcję
Ciasteczka
Ciasteczka

W celu poprawy działania strony korzystamy z ciasteczek. Zakładamy, że Ci to nie przeszkadza. Jeśli przeszkadza, opuść naszą stronę.

Więcej